Tytuł:
Twoja firma stowarzyszona – urządzenia peryferyjne, oprogramowanie, komputery

Liczba słów:
701

Podsumowanie:
Komputery zawsze interesowały mnie, ale na początku Nie zapuszczałbym się dalej niż do programowego końca nauki. Jednak nauka tylko od strony oprogramowania i nic nie wiedząc o stronie sprzętu, może otworzyć Cię na kosztowne czasy w sklepie.

Słowa kluczowe:
komputery, oprogramowanie, konserwacja komputerów

Treść artykułu:
Od zawsze interesowałem się komputerami, ale na początku chciałbym nie zapuszczaj się dalej niż do programowego końca nauki. Jednak nauka tylko od strony oprogramowania i nic nie wiedząc o stronie sprzętu, może otworzyć cię na kosztowne czasy w sklepie.

Kiedy sprzedawałem urządzenia peryferyjne, zdarzyło mi się zapytać mojego bezpośredniego przełożonego, w jaki sposób nauczyłby się strony sprzętowej komputerów. Spojrzał na mnie i stanowczo stwierdził: „Tak jak ja – ucząc się – zbudowałem komputer od podstaw”.
Cóż, dokładnie to zrobiłem. Podam ci ciekawostkę tego, czego się nauczyłem i napotkanych problemów.

Wyciągnięte lekcje

1. Próbowałem włożyć stację dyskietek ze starego urządzenia do nowego. Wysadziłem napęd dyskietek. Wyciągnięta lekcja – nie umieszczaj przestarzałych komponentów komputera w nowym systemie. Duh!
2. Niektóre ze starych programów nie są zgodne z nowym systemem operacyjnym. Kosztowało mnie to dodatkowe pieniądze i czas.
3. Nie buduj nowego systemu od zera – kosztuje więcej niż wyprodukowana jednostka, chyba że masz pieniądze na spalenie, chcesz dowiedzieć się więcej o komputerach lub zarabiasz na naprawę komputerów.

Czego potrzebujesz w komputerze?

Ponieważ zamierzasz prowadzić firmę z komputera – chcesz mieć pewność, że otrzymasz to, co najlepsze, za cenę, na którą Cię stać.

1. Jeśli pozwalają na to pieniądze, podłącz dodatkowy dysk twardy do podstawowego dysku twardego w celu wykonania kopii zapasowej. Nie trzeba dodawać, że Twój podstawowy dysk twardy nie
będzie trwał wiecznie.
2. CD-ROM – (nie wymaga objaśnienia)
3. Dysk twardy – Upewnij się, że dysk twardy ma wystarczającą ilość pamięci – mam kilka dysków twardych o pojemności 40 GB.
4. Stacja dyskietek – dobra do szybkiego kopiowania programu Excel, Word itp.
5. Drukarka – drukarka wysokiej jakości. Szukając drukarki, upewnij się, że jest ona zgodna z posiadanym systemem operacyjnym i systemem operacyjnym, który jest obecnie dostępny na rynku. Czemu? Oszczędza czas – być może będziesz musiał poszukać uaktualnienia drukarki online dla nowego systemu operacyjnego – czasami jest to bezpłatne, czasami nie, lub czasami komputer nie obsługuje drukarki z nowymi systemami operacyjnymi. Chcą, żebyś kupił
nową jednostkę.
6. Zasilanie – niektórzy sugerują, że komputer powinien mieć napięcie 300+, aby zapewnić systemowi operacyjnemu dużo energii.
7. Wentylatory – nowe jednostki zwykle mają dodatkowe wentylatory do chłodzenia procesora – co pomoże przedłużyć żywotność komputera.
8. Możliwości sieciowe – nigdy nie wiesz, kiedy chcesz dodać kolejną jednostkę, zawsze dobrze jest być przygotowanym – i zaufaj mi, że w końcu tak się stanie
.
9. Jeśli musisz kupić nowy system operacyjny, proponuję wybrać Microsoft XP Professional. Okazało się, że jest bardzo stabilny i mniej podatny na awarię.

Sugestie

Jeśli zaczniesz sumować wszystko, zdasz sobie sprawę, że wydałem więcej na „zbuduj jednostkę samodzielnie” niż na kompletną jednostkę. A cała jednostka, mój przyjacielu, jest zdecydowanie sposobem, w jaki od teraz będę postępować.

Kupiłem kilka jednostek i przez mocne uderzenia (nie otrzymano rabatów, wysłano niewłaściwą jednostkę – słaba obsługa klienta) – dowiedziałem się, że najlepsza oferta, jaką spotkałem, pochodziła od Dell Computers. Oferują różne jednostki komputerowe, urządzenia peryferyjne, drukarki itp. Z natychmiastowymi oszczędnościami na wybranych komputerach firmy Dell – świetne oferty tygodniowe – rozsądne ceny i honorowe rabaty. Okay, jak widać, jestem sprzedawany na Dell – jeśli chcesz przyjrzeć się bliżej, możesz wejść na moją stronę internetową
pod adresem www.myaffiliateplace.biz, aby samemu sprawdzić, co mają do zaoferowania.

Podsumowując, kupując komputer przez Internet, zawsze bądź świadomy tego, co kupujesz, do czego i do czego będziesz go używać oraz gdzie i od kogo. Czasami trzeba ciężko się uczyć, co jest w porządku, jednak, gdy ciężkie uderzenia obejmują wydatki finansowe – zawsze dobrze jest mieć dobrą radę przed podjęciem decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *