Tytuł:
Dlaczego klienci kupują: 3 czynniki motywacyjne Właściciele małych firm powinni wiedzieć o

Liczba słów:
889

Podsumowanie:
Co motywuje ludzi do zakupu i jak Ty czy możesz zastosować tę wiedzę, aby Twoja firma odniosła większy sukces poprzez zwiększenie sprzedaży i zysków?

Słowa kluczowe:
motywacja do zakupów, motywacja klienta, pragnienia, potrzeby, pragnienia

Treść artykułu:
Zawsze, gdy wchodzisz do sklepu lub odbierasz telefon, aby złożyć zamówienie, coś skłoniło Cię do podjęcia działań i zakupu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co to była za zachęta? Jaka myśl przyszła Ci do głowy, która doprowadziła do tego, że włożyłeś rękę do torebki lub portfela?

Wszystko zależy od motywacji – co motywuje Cię do zakupu. Zrozumienie motywacji klienta pomoże zwiększyć sprzedaż i zyski! Poświęćmy więc trochę czasu na zbadanie, co motywuje ludzi do zakupu i jak możesz zastosować tę wiedzę, aby Twoja firma odniosła większy sukces.

lt;bgt; Motywacja – 3 podstawowe czynniki napędzające lt;/bgt;

Każdy zakup sprowadza się do zaspokojenia potrzeby, chęci lub pragnienia. Są to 3 różne etapy. Zwykle musisz zaspokoić swoje potrzeby, zanim będziesz mógł przejść do pragnień i pragnień. Przyjrzyjmy się każdemu z nich po kolei.

lt;bgt; Potrzeby lt;/bgt;

Abraham Maslow w swojej pracy nad potrzebami podkreślił, że na podstawowym poziomie, zanim będziemy mogli rozważyć „ulepszenie” siebie, mamy zestaw wymagania, które są niezbędne do przetrwania. Najbardziej podstawowe z tych potrzeb obejmują żywność, wodę, ciepło i schronienie. Jest to atrakcja dla rynku masowego, od dużych supermarketów po lokalny sklep na rogu. Sprzedaj do kategorii „potrzeby” i szukasz dużego wolumenu, niskiej marży.

Poza dziwną promocją, rzadko można zobaczyć reklamę lokalnego sklepu; Wiedzą, że zawsze dostaną podstawowy handel, ponieważ zaspokajają potrzeby (butelka mleka o 9 wieczorem!).

Jeśli nie masz ogromnej penetracji rynku, nigdy nie zarobisz fortuny tylko na zaspokojenie potrzeb. Znajdź inny rynek, jeśli chcesz prowadzić stylowy styl życia!

lt;bgt; Chce lt;/bgt;

Teraz robi się cieplej! Wchodzisz w królestwo ludzi, którzy spełnili swoje podstawowe wymagania i mogą sobie pozwolić na awansowanie po drabinie, aby zaspokoić swoje potrzeby.

To są „ładne do posiadania” przedmioty – nie są niezbędne, ale sprawiają, że życie jest wygodne. Samochód, telewizor, odtwarzacz CD / DVD – ogólnie przyzwoity standard życia. Aby zdobyć rynek zaspokajania potrzeb ludzi, będziesz musiał popracować nieco ciężej na dwóch frontach.

Po pierwsze, klient może to odebrać lub zostawić. Pod koniec dnia może go nie potrzebować, więc musisz wyraźnie podkreślić korzyści. Po drugie, zawsze ktoś inny oferuje ten sam produkt. W dzisiejszych czasach można by argumentować, że chęć dla wielu ludzi stała się potrzebą, więc w tym sektorze istnieje element masowej sprzedaży. Masz do czynienia z wieloma innymi firmami oferującymi Twój produkt; musisz się reklamować, sprawić, by ludzie wybrali Ciebie zamiast konkurencji.

Zarobisz na przyzwoite życie i stworzysz przyzwoity biznes. Ale powinieneś chcieć więcej niż to! Aby osiągnąć większy sukces, musisz znaleźć produkt, który zaspokoi pragnienia!

lt;bgt; Pragnienia lt;/bgt;

Pragnienia wypływają z emocji. Duża, zyskowna sprzedaż jest efektem emocji. Czemu? Bo jeśli ktoś ma palące pragnienie zaspokojenia, to logika mniej więcej wylatuje przez okno! Ktoś kupujący emocje zapłaci wysoką cenę – doskonały zysk dla Ciebie.

Jeśli zajmujesz się zaspokajaniem pragnień, prawdopodobnie sprzedajesz produkty lub usługi niszowe, coś, co nie jest atrakcyjne dla rynku masowego. Skupiasz się na ludziach, którzy są szczęśliwi, płacąc składkę, aby dostać to, czego chcą. Niebo biznesmena!

lt;bgt; Zrozum prawdziwą motywację lt;/bgt;

Po zidentyfikowaniu 3 czynników motywujących do zakupu następnym krokiem do skutecznej sprzedaży tym grupom jest sprawdzenie, jaka jest ich podstawowa potrzeba, pragnienie lub pragnienie jest. Zrozumienie tego, co skłania klienta do zakupu, oznacza, że możesz odpowiednio dostosować przekaz sprzedaży.

lt;bgt; Motywatory potrzeby lt;/bgt;

• Jedzenie i picie – aby przeżyć!

• Aby się ogrzać

• Aby mieć schronienie

• Aby być zdrowym i czystym

• Aby uniknąć bólu

• Aby zapewnić ogólne bezpieczeństwo i ochronę

lt;bgt; Chęć motywatorów lt;/bgt;

• Być akceptowalnym w towarzystwie – „każdy ma jednego”

• Wyglądać i czuć się dobrze – seksapil!

• Aby zaoszczędzić czas lub pieniądze

• Aby poprawić ogólny poziom komfortu

lt;bgt; Czynniki motywujące pragnienia lt;/bgt;

Chociaż niektóre z nich mogą być podobne do motywatorów pragnień, motywatory pragnień są bardziej napędzane emocjami, więc potrzeba osiągnięcia jest bardziej namiętna – pieniądze prawie nie są przedmiotem.

• Seksapil

• Poprawa pozycji społecznej – nie tylko dotrzymywanie kroku Jonesom, ale także bycie lepszym* #

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *